Διαδικασία υποβολής αιτήματος προς το σχολείο.

Λόγω των έκτακτων υγειονομικών συνθηκών η διαδικασία υποβολής αιτήσεων από τους γονείς/κηδεμόνες προς το 2ο ΕΠΑΛ ΑΙΓΑΛΕΩ θα διενεργείται κυρίως ηλεκτρονικά σύμφωνα  με τον παρακάτω τρόπο ή σε εξαιρετικές περιπτώσεις δια ζώσης κατόπιν ραντεβού, το οποίο θα έχει προηγουμένως προγραμματιστεί από τον σύνδεσμο Αίτημα Μετάβασης.

• Συμπλήρωση αίτησης προς το 2ο ΕΠΑΛ ΑΙΓΑΛΕΩ από τους γονείς/κηδεμόνες στην οποία θα περιγράφεται αναλυτικά το αίτημα.

Αίτηση

• Δημιουργία ψηφιακής υπεύθυνης δήλωσης μέσα από την πλατφόρμα gov,gr στην οποία συμπληρώνεται το ακόλουθο κείμενο:

"Δηλώνω υπεύθυνα ότι είμαι γονέας κηδεμόνας του/της (Ονοματεπώνυμο μαθητή/τριας) και ότι τα στοιχεία που υποβάλλω είναι γνήσια και αληθή"

Υπεύθυνη δήλωση

• Τα παραπάνω αποστέλλονται στο email του 2ου ΕΠΑΛ ΑΙΓΑΛΕΩ: mail@2epal-aigal.att.sch.gr